Menu

Tel.: +420 736 626 620

Email: info@goldoffice.cz

loga-pm.png, 34kB

Klimatizace

 

KRYON.cz Ostrava - Klimatizace, tepelná čerpadla

Léta jsou stále teplejší, otázka efektivního chlazení domácích i pracovních prostor je proto stále palčivější. Velmi dobrým řešením je přitom mobilní klimatizace, která je jak cenově dostupná, tak i dostatečně účinná, navíc ji můžete bez problémů přemisťovat právě tam, kde je potřeba. Poradíme vám, jak správně vybrat klimatizační jednotku, co při výběru zohlednit, podle čeho se orientovat a na co dát pozor.

 

 

Všeobecně je známo, že klimatizace slouží pro úpravy teplot vzduchu uvnitř budovy, jak pro ochlazení v období nesnesitelných veder, tak i pro topení když venku vládne zima. U nás si lze vybrat z variant klimatizací Split a Multisplit světových výrobců LG, Haier, Sinclair, Panasonic, Daikin, Nordline, Samsung a Viessmann.

 

 

 

ROZMÍSTĚNÍ JEDNOTEK KLIMATIZACE

Náš technik navrhne vhodné rozmístění vnitřních jednotek pro správnou cirkulaci vzduchu. Stejně tak venkovní jednotky vhodně umístí z důvodu snadného přístupu k nim v případě servisu. Venkovní a vnitřní jednotky jsou propojeny měděným potrubím v izolaci a komunikačním kabelem. Chladivo naplníme dle parametrů pro správnou funkci klimatizace. Velmi důležitý je také šikovně vyřešený odvod kondenzátu z vnitřní jednotky. Jedna z možností je ven z domu do okapu nebo k zemi, případně lze odvést kondenzát do sifonu. Pokud během cesty odvodu nemá kapalina dostatečný spád, je zapotřebí použít čerpadlo. To odborně nainstalujeme tak, aby nebylo na očích a esteticky neovlivnilo celkový dojem klimatizace. Zbývá už jen vakuování, tlaková zkouška a kontrola případného úniku chladiva.

 

TOPENÍ KLIMATIZACÍ

Už dávno klimatizace neslouží pouze pro ochlazení místností v létě, což bývá právě nejlepším řešením. Díky tepelnému čerpadlu typu vzduch/vzduch je možné pokrýt období jara a na podzim, kdy ještě není taková zima. Není tedy potřeba zapínat například centrální topení v domě pomocí kotle nebo mrznout v bytě, kde jsme závislí na teplárnách, až se rozhodnou nám přitopit. Počasí je nepředvídatelné a takové chladné dny je možné potkat v kterékoliv roční době.

 

Poradíme, které řešení je pro Vás to nejlepší vzhledem k objektu a velikosti realizace.

ZDARMA přijedeme a uděláme cenový a instalační návrh. Vše Vám rádi vysvětlíme a zůstaneme v kontaktu i po montáži, kdy nabízíme možnost pravidelného servisu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení

klimatizace-A4-2020 copy copy.pdf

Stáhnout

Facebook:

Copyright © Resi-Design 2016 www.resi-design.cz.